1 Kurumsal

Hakkımızda

Şirketler Topluluğumuzun Kurucusu Sayın H. Ayduk Koray , 1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini bitirdikten sonra, kendi adına bir firma kurarak serbest iş hayatına atılmıştır.

Çağdaş sanat ve yapım kavramlarına uygun bir anlayış ile çeşitli sınai tesis ve prestij binaları geliştirerek, bilhassa brüt beton uygulamasında uzmanlaşmış ve kısa zamanda haklı takdirler toplamıştır. Faaliyetlerini 1975 sonuna kadar başarılı bir şekilde sürdüren bu firma, idari ve teknik ihtiyaçlar doğrultusunda anonim şirkete dönüşmüştür. Değişen ve gelişen şartlar paralelinde Koray da sürekli gelişmiş, hergün ilerleyen yapım tekniklerinin gereklerini mümkün olan en kısa sürede ve en iyi şekilde uygulayarak modern Türk mimarisinin en önemli yapıtlarından sayılabilecek binalar gerçekleştirmiştir. İlerleyen yıllarda Koray, bina yapımı ve gayrimenkul geliştirme konularında, konsept yaratımından inşaatın anahtar teslimine kadar uzanan sürecin her safhasında en güvenilir ve en kaliteli hizmetleri verebilecek tüm niteliklere sahip bir Genel Müteahhitlik Grubu olarak, Türkiye'deki inşaat sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır.

Yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra, Suudi Arabistan, Rusya Federasyonu, Azerbaycanve Ürdün'de prestijli projeler gerçekleştirmiştir.